KEMET C921U681KUYDAAWL20
C921U681KUYDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KUYDAAWL20
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KUYDAAWL20.pdf
Availability of C921U681KUYDAAWL20
QUANTITY
C921U681KUYDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KUYDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U681KUYDAAWL20
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KUYDAAWL20
Related LinksC921U681K, C921U681KUYDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KUYDAAWL20 Details Description
Related parts for C921U681KUYDAAWL20
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5.4A 10-MFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
BKWY HDR 30 SAU 40POS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 23.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf