KEMET C921U681KUYDBAWL20
C921U681KUYDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KUYDBAWL20
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KUYDBAWL20.pdf
Availability of C921U681KUYDBAWL20
QUANTITY
C921U681KUYDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KUYDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U681KUYDBAWL20
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KUYDBAWL20
Related LinksC921U681K, C921U681KUYDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KUYDBAWL20 Details Description
Related parts for C921U681KUYDBAWL20
FUSE CERAMIC 12.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 80NS 44PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 107VC SMC datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf