KEMET C921U681KUYDBAWL45
C921U681KUYDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KUYDBAWL45
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KUYDBAWL45.pdf
Availability of C921U681KUYDBAWL45
QUANTITY
C921U681KUYDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KUYDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U681KUYDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KUYDBAWL45
Related LinksC921U681K, C921U681KUYDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KUYDBAWL45 Details Description
Related parts for C921U681KUYDBAWL45
HDWR ENDCAP RIGHT FOR SER 3P BLK datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048B/X 10" datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 19 POS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf