KEMET C921U681KVYDAAWL35
C921U681KVYDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KVYDAAWL35
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KVYDAAWL35.pdf
Availability of C921U681KVYDAAWL35
QUANTITY
C921U681KVYDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KVYDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C921U681KVYDAAWL35
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KVYDAAWL35
Related LinksC921U681K, C921U681KVYDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KVYDAAWL35 Details Description
Related parts for C921U681KVYDAAWL35
GDT 90V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
IC SYNC STEP DOWN CTRLR 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OSC SILICON 5MHZ 8-DFN datasheet.pdf
BOARD DEMO AMP CIRC CMPA0060002 datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 40 POS datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf