KEMET C921U681KVYDCAWL45
C921U681KVYDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KVYDCAWL45
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KVYDCAWL45.pdf
Availability of C921U681KVYDCAWL45
QUANTITY
C921U681KVYDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KVYDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U681KVYDCAWL45
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KVYDCAWL45
Related LinksC921U681K, C921U681KVYDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KVYDCAWL45 Details Description
Related parts for C921U681KVYDCAWL45
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 121KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
2POS LINK W/M CONN FOR 18 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH 5PORT 128PQFP datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E VIOLET datasheet.pdf
CABLE TIE HOOK AND LOOP 7" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf