KEMET C921U750JVSDAAWL20
C921U750JVSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U750JVSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U750JVSDAAWL20.pdf
Availability of C921U750JVSDAAWL20
QUANTITY
C921U750JVSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U750JVSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U750JVSDAAWL20
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U750JVSDAAWL20
Related LinksC921U750J, C921U750JVSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U750JVSDAAWL20 Details Description
Related parts for C921U750JVSDAAWL20
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A TO220-7 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 55W datasheet.pdf
IC MULTIPLIER 10V 14-CDIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RING TONG 24AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf