KEMET C921U820JUSDBAWL40
C921U820JUSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JUSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JUSDBAWL40.pdf
Availability of C921U820JUSDBAWL40
QUANTITY
C921U820JUSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JUSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U820JUSDBAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JUSDBAWL40
Related LinksC921U820J, C921U820JUSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JUSDBAWL40 Details Description
Related parts for C921U820JUSDBAWL40
CAP TANT 22UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CABLE CLAMPING RAIL KEL 16&24/3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
2201LF METRAL RCT STR PF 5X6 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 22POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14A LDPAK datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CONN BRD-BRD 180POS 0.8MM datasheet.pdf