KEMET C921U820JVSDCAWL40
C921U820JVSDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JVSDCAWL40
Brief Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JVSDCAWL40.pdf
Availability of C921U820JVSDCAWL40
QUANTITY
C921U820JVSDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JVSDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U820JVSDCAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JVSDCAWL40
Related LinksC921U820J, C921U820JVSDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JVSDCAWL40 Details Description
Related parts for C921U820JVSDCAWL40
IC 8INPUT MUX 3-ST 16-SOIC datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 25MHZ 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
14MM JUMPER SKT W/HNDL RED datasheet.pdf
LMZF 5/6/135 3.5 GR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T SOLDER LUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf