KEMET C921U820JYSDAA7317
C921U820JYSDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JYSDAA7317
Brief Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JYSDAA7317.pdf
Availability of C921U820JYSDAA7317
QUANTITY
C921U820JYSDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JYSDAA7317
Internal Part NumberEIS-C921U820JYSDAA7317
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JYSDAA7317
Related LinksC921U820J, C921U820JYSDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JYSDAA7317 Details Description
Related parts for C921U820JYSDAA7317
JUMPER-H1503TR/A3049N/H1501TR 3" datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN JACK 4POS MALE CIRC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 36POS TIN datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf