KEMET C921U820JYSDAAWL20
C921U820JYSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JYSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JYSDAAWL20.pdf
Availability of C921U820JYSDAAWL20
QUANTITY
C921U820JYSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JYSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U820JYSDAAWL20
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JYSDAAWL20
Related LinksC921U820J, C921U820JYSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JYSDAAWL20 Details Description
Related parts for C921U820JYSDAAWL20
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.25W 5VIN 5VOUT datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf