KEMET C921U820JYSDBA7317
C921U820JYSDBA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JYSDBA7317
Brief Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JYSDBA7317.pdf
Availability of C921U820JYSDBA7317
QUANTITY
C921U820JYSDBA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JYSDBA7317
Internal Part NumberEIS-C921U820JYSDBA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JYSDBA7317
Related LinksC921U820J, C921U820JYSDBA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JYSDBA7317 Details Description
Related parts for C921U820JYSDBA7317
CONN RING 10-12 AWG #1/2 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 140POS .5MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 30 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO VIPER27LN datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
LED DRIVER 96W 274V 277-480 datasheet.pdf