KEMET C921U820JZSDCAWL45
C921U820JZSDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JZSDCAWL45
Brief Description
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JZSDCAWL45.pdf
Availability of C921U820JZSDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U820JZSDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JZSDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U820JZSDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JZSDCAWL45
Related LinksC921U820J, C921U820JZSDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JZSDCAWL45 Details Description
Related parts for C921U820JZSDCAWL45
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
IC XLATOR TTL-DIFF PECL 5V 8SOIC datasheet.pdf
STANDOFF TAPE CLIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 110W datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf