KEMET C927U102KZYDCAWL40
C927U102KZYDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C927U102KZYDCAWL40
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C927U102KZYDCAWL40.pdf
Availability of C927U102KZYDCAWL40
QUANTITY
C927U102KZYDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U102KZYDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C927U102KZYDCAWL40
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U102KZYDCAWL40
Related LinksC927U102K, C927U102KZYDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C927U102KZYDCAWL40 Details Description
Related parts for C927U102KZYDCAWL40
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID VHDR .38AULF 2CKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 22POS GOLD datasheet.pdf