KEMET C927U221KZYDCAWL35
C927U221KZYDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C927U221KZYDCAWL35
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C927U221KZYDCAWL35.pdf
Availability of C927U221KZYDCAWL35
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C927U221KZYDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U221KZYDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C927U221KZYDCAWL35
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U221KZYDCAWL35
Related LinksC927U221K, C927U221KZYDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C927U221KZYDCAWL35 Details Description
Related parts for C927U221KZYDCAWL35
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 257POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
DSUB METAL-HOOD 37P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FERRITE BEAD 100 OHM 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 48VDC 3.5W WR datasheet.pdf