KEMET C931U681KZYDBAWL45
C931U681KZYDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C931U681KZYDBAWL45
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C931U681KZYDBAWL45.pdf
Availability of C931U681KZYDBAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C931U681KZYDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U681KZYDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C931U681KZYDBAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U681KZYDBAWL45
Related LinksC931U681K, C931U681KZYDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C931U681KZYDBAWL45 Details Description
Related parts for C931U681KZYDBAWL45
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
HOLDER BATT 1/2AA CELL PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
KIT STARTER SPARTAN-3 AN datasheet.pdf
TRI-LEV PRISM BR Y,Y,Y datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf