KEMET C931U681KZYDCA7317
C931U681KZYDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C931U681KZYDCA7317
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C931U681KZYDCA7317.pdf
Availability of C931U681KZYDCA7317
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C931U681KZYDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U681KZYDCA7317
Internal Part NumberEIS-C931U681KZYDCA7317
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U681KZYDCA7317
Related LinksC931U681K, C931U681KZYDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C931U681KZYDCA7317 Details Description
Related parts for C931U681KZYDCA7317
JFET N-CH 20MA 150MW MINI-3 datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATR DUAL CMOS 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP349G datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 6W datasheet.pdf