KEMET C937U681KZYDBAWL20
C937U681KZYDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C937U681KZYDBAWL20
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C937U681KZYDBAWL20.pdf
Availability of C937U681KZYDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C937U681KZYDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C937U681KZYDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C937U681KZYDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C937U681KZYDBAWL20
Related LinksC937U681K, C937U681KZYDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C937U681KZYDBAWL20 Details Description
Related parts for C937U681KZYDBAWL20
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.5MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 5A FIN datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SHRT RLLR LV datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf