KEMET C941U821KZYDCAWL45
C941U821KZYDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C941U821KZYDCAWL45
Brief Description
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C941U821KZYDCAWL45.pdf
Availability of C941U821KZYDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C941U821KZYDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C941U821KZYDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C941U821KZYDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C941U821KZYDCAWL45
Related LinksC941U821K, C941U821KZYDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C941U821KZYDCAWL45 Details Description
Related parts for C941U821KZYDCAWL45
LIGHT PIPE 1POS RJ JACK RECT LEN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:18 250MHZ 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 24MM datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf