KEMET C947U821KYYDAAWL35
C947U821KYYDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C947U821KYYDAAWL35
Brief Description
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C947U821KYYDAAWL35.pdf
Availability of C947U821KYYDAAWL35
QUANTITY
C947U821KYYDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C947U821KYYDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C947U821KYYDAAWL35
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C947U821KYYDAAWL35
Related LinksC947U821K, C947U821KYYDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C947U821KYYDAAWL35 Details Description
Related parts for C947U821KYYDAAWL35
CONN RING 16-22 AWG #6 PL-GRIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC AMP LOW-NOISE DUAL-CH 20-QFN datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
CONN IDC 24POS 2.54MM 24AWG TIN datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf