Epson CA-301 12.2880M-C:PBFREE
CA-301 12.2880M-C:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
CA-301 12.2880M-C:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CA-301 12.2880M-C:PBFREE.pdf
Availability of CA-301 12.2880M-C:PBFREE
QUANTITY
CA-301 12.2880M-C:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of CA-301 12.2880M-C:PBFREE
Internal Part NumberEIS-CA-301 12.2880M-C:PBFREE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCA-301
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Height0.350" (8.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA-301 12.2880M-C:PBFREE
Related LinksCA-301 12.28, CA-301 12.2880M-C:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
CA-301 12.2880M-C:PBFREE Details Description
Related parts for CA-301 12.2880M-C:PBFREE
VARISTOR 7.1V 40A 0805 datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 7A 7.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE TWIN AXIAL 30AWG 1M datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 100MA 17 OHM TH datasheet.pdf
IC BUFFER/DVR 3-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 36MA 45 OHM TH datasheet.pdf