Yageo CA0612MRX7R9BB471
CA0612MRX7R9BB471 picture photo
Mfg. Part Number
CA0612MRX7R9BB471
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0612
Datasheet Download
CA0612MRX7R9BB471.pdf
Availability of CA0612MRX7R9BB471
QUANTITY
CA0612MRX7R9BB471 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA0612MRX7R9BB471
Internal Part NumberEIS-CA0612MRX7R9BB471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA0612MRX7R9BB471
Related LinksCA0612MR, CA0612MRX7R9BB471 Datasheet, Yageo Distributor
CA0612MRX7R9BB471 Details Description
Related parts for CA0612MRX7R9BB471
CONN SPRING 49POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
HEADER 23POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RELAY AUTO SPST-NO 260A 12V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 75A DO5 datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHTNESS PHILLIPS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-251-3 datasheet.pdf