KEMET CA064C180K3GACTU
CA064C180K3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C180K3GACTU
Brief Description
CAP ARRAY 18PF 25V NP0 0612
Datasheet Download
CA064C180K3GACTU.pdf
Availability of CA064C180K3GACTU
QUANTITY
CA064C180K3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C180K3GACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C180K3GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C180K3GACTU
Related LinksCA064C18, CA064C180K3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C180K3GACTU Details Description
Related parts for CA064C180K3GACTU
IDC CABLE - MCG20K/MC20G/MCG20K datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.9A 15 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 49MM datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf