KEMET CA064C222K4RACTU
CA064C222K4RACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C222K4RACTU
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0612
Datasheet Download
CA064C222K4RACTU.pdf
Availability of CA064C222K4RACTU
QUANTITY
CA064C222K4RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C222K4RACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C222K4RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C222K4RACTU
Related LinksCA064C22, CA064C222K4RACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C222K4RACTU Details Description
Related parts for CA064C222K4RACTU
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 2012 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 15V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 24POS datasheet.pdf
EP2.5 SHRD HDR ASSY 19P VERT, GW datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN 24-28AWG GOLD datasheet.pdf
HOUSING APPLICATOR 8 datasheet.pdf
AB 14C 14#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 16 V datasheet.pdf