KEMET CA064C223M3RACTU
CA064C223M3RACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C223M3RACTU
Brief Description
CAP ARRAY 0.022UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
CA064C223M3RACTU.pdf
Availability of CA064C223M3RACTU
QUANTITY
CA064C223M3RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C223M3RACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C223M3RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C223M3RACTU
Related LinksCA064C22, CA064C223M3RACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C223M3RACTU Details Description
Related parts for CA064C223M3RACTU
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 459VWM 740VC DO214AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
AM60510-70 CLEVIS PIN ASSY datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 16POS datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 31MM datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf