ITT Cannon, LLC CA06COME14S-2SBF80
CA06COME14S-2SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA06COME14S-2SBF80
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA06COME14S-2SBF80.pdf
Availability of CA06COME14S-2SBF80
QUANTITY
CA06COME14S-2SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06COME14S-2SBF80
Internal Part NumberEIS-CA06COME14S-2SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-2
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06COME14S-2SBF80
Related LinksCA06COME1, CA06COME14S-2SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06COME14S-2SBF80 Details Description
Related parts for CA06COME14S-2SBF80
PHOTO IC INFRARED 38KHZ W/HLDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR FEMALE STRAIGHT 4POS datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf