ITT Cannon, LLC CA06COME18-11SB01
CA06COME18-11SB01 picture photo
Mfg. Part Number
CA06COME18-11SB01
Brief Description
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA06COME18-11SB01.pdf
Availability of CA06COME18-11SB01
QUANTITY
CA06COME18-11SB01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06COME18-11SB01
Internal Part NumberEIS-CA06COME18-11SB01
Lead Free Status / RoHS Status / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert18-11
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06COME18-11SB01
Related LinksCA06COME, CA06COME18-11SB01 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06COME18-11SB01 Details Description
Related parts for CA06COME18-11SB01
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 18POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 12W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC TX FSK/ASK 2.4GHZ 32LFCSP datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 20% 440 VAC RA datasheet.pdf