ITT Cannon, LLC CA06EW10SL-4SB02
CA06EW10SL-4SB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA06EW10SL-4SB02
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA06EW10SL-4SB02.pdf
Availability of CA06EW10SL-4SB02
QUANTITY
CA06EW10SL-4SB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06EW10SL-4SB02
Internal Part NumberEIS-CA06EW10SL-4SB02
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert10SL-4
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06EW10SL-4SB02
Related LinksCA06EW10, CA06EW10SL-4SB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06EW10SL-4SB02 Details Description
Related parts for CA06EW10SL-4SB02
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.249 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
LIMIT SW, ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 1.35A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf