ITT Cannon, LLC CA06EW14S-6SB01
CA06EW14S-6SB01 picture photo
Mfg. Part Number
CA06EW14S-6SB01
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA06EW14S-6SB01.pdf
Availability of CA06EW14S-6SB01
QUANTITY
CA06EW14S-6SB01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06EW14S-6SB01
Internal Part NumberEIS-CA06EW14S-6SB01
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert14S-6
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06EW14S-6SB01
Related LinksCA06EW1, CA06EW14S-6SB01 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06EW14S-6SB01 Details Description
Related parts for CA06EW14S-6SB01
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC PHEMT 2-18GHZ ULT LN 77-SMD datasheet.pdf
CONN GASKET SEAL RING 9005 PG 16 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
GDT 800V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf