ITT Cannon, LLC CA20L28-21SB05
CA20L28-21SB05 picture photo
Mfg. Part Number
CA20L28-21SB05
Brief Description
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA20L28-21SB05.pdf
Availability of CA20L28-21SB05
QUANTITY
CA20L28-21SB05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA20L28-21SB05
Internal Part NumberEIS-CA20L28-21SB05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions37
Shell Size - Insert28-21
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA20L28-21SB05
Related LinksCA20L28, CA20L28-21SB05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA20L28-21SB05 Details Description
Related parts for CA20L28-21SB05
FILTER POWER LINE RFI .250 20A datasheet.pdf
IC LOW RS-232 DRVR/REC 20-SOIC datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 50K 3-WIRE 8TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.2VWM 9VC 6TSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PLUG SUPER-SAFEWAY 6-20 20A/250V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf