ITT Cannon, LLC CA3100E10SL-3PBF80-09
CA3100E10SL-3PBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E10SL-3PBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E10SL-3PBF80-09.pdf
Availability of CA3100E10SL-3PBF80-09
QUANTITY
CA3100E10SL-3PBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E10SL-3PBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E10SL-3PBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E10SL-3PBF80-09
Related LinksCA3100E10S, CA3100E10SL-3PBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E10SL-3PBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E10SL-3PBF80-09
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL SMT VERTICAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
IC TXRX MODULE 40HVQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf