ITT Cannon, LLC CA3100E12S-3SB05
CA3100E12S-3SB05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E12S-3SB05
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
CA3100E12S-3SB05.pdf
Availability of CA3100E12S-3SB05
QUANTITY
CA3100E12S-3SB05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E12S-3SB05
Internal Part NumberEIS-CA3100E12S-3SB05
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E12S-3SB05
Related LinksCA3100E1, CA3100E12S-3SB05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E12S-3SB05 Details Description
Related parts for CA3100E12S-3SB05
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG HEX INV 14SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 19.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 66MHZ 8VDFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf