ITT Cannon, LLC CA3100E14S-11PBF80-09
CA3100E14S-11PBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-11PBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-11PBF80-09.pdf
Availability of CA3100E14S-11PBF80-09
QUANTITY
CA3100E14S-11PBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-11PBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-11PBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-11PBF80-09
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-11PBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-11PBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-11PBF80-09
IC SWITCH 1X1 SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HOUSING 16POS .100 DL datasheet.pdf
CONN CIR FMALE 8POS R/A INLINE datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 412K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
COATING REMOVAL DISC 915CS 5" datasheet.pdf