ITT Cannon, LLC CA3100E14S-11SBF80-08
CA3100E14S-11SBF80-08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-11SBF80-08
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-11SBF80-08.pdf
Availability of CA3100E14S-11SBF80-08
QUANTITY
CA3100E14S-11SBF80-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-11SBF80-08
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-11SBF80-08
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-11SBF80-08
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-11SBF80-08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-11SBF80-08 Details Description
Related parts for CA3100E14S-11SBF80-08
HANDLE SCRAPER datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 6V 40A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf