ITT Cannon, LLC CA3100E14S-12SB05-06
CA3100E14S-12SB05-06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-12SB05-06
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-12SB05-06.pdf
Availability of CA3100E14S-12SB05-06
QUANTITY
CA3100E14S-12SB05-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-12SB05-06
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-12SB05-06
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-12SB05-06
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-12SB05-06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-12SB05-06 Details Description
Related parts for CA3100E14S-12SB05-06
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 24POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
SOLENOID CONTROL VALVE datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 22K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf