ITT Cannon, LLC CA3100E14S-12SB08
CA3100E14S-12SB08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-12SB08
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-12SB08.pdf
Availability of CA3100E14S-12SB08
QUANTITY
CA3100E14S-12SB08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-12SB08
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-12SB08
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-12SB08
Related LinksCA3100E1, CA3100E14S-12SB08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-12SB08 Details Description
Related parts for CA3100E14S-12SB08
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 50A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LENS CLEAR RED EMF/AF 18X24MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 30A TO247AC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf