ITT Cannon, LLC CA3100E14S-12SBF80-09
CA3100E14S-12SBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-12SBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-12SBF80-09.pdf
Availability of CA3100E14S-12SBF80-09
QUANTITY
CA3100E14S-12SBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-12SBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-12SBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-12SBF80-09
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-12SBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-12SBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-12SBF80-09
FIXED IND 82UH 132MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
6+6 WAY F CRIMP S/BORE W/HEX JS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG BRN datasheet.pdf