ITT Cannon, LLC CA3100E14S-13SBF80-09
CA3100E14S-13SBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-13SBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-13SBF80-09.pdf
Availability of CA3100E14S-13SBF80-09
QUANTITY
CA3100E14S-13SBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-13SBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-13SBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert14S-13
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-13SBF80-09
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-13SBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-13SBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-13SBF80-09
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
IC 9-BIT GEN/CHKER 14SOIC datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MODEM CELLULAR EV-DO DUAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf