ITT Cannon, LLC CA3100E14S-14PB05-14
CA3100E14S-14PB05-14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-14PB05-14
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-14PB05-14.pdf
Availability of CA3100E14S-14PB05-14
QUANTITY
CA3100E14S-14PB05-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-14PB05-14
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-14PB05-14
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-14PB05-14
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-14PB05-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-14PB05-14 Details Description
Related parts for CA3100E14S-14PB05-14
JUMPER-H1507TR/A2015G/H1507TR 3" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 31A D2PAK datasheet.pdf
MARKER CARD FOR 120 TERM BLOCKS datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE .050 132POS DR TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
25POS M PI FILT TYP 4 PC TAIL datasheet.pdf