ITT Cannon, LLC CA3100E14S-4PBF80-05
CA3100E14S-4PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-4PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-4PBF80-05.pdf
Availability of CA3100E14S-4PBF80-05
QUANTITY
CA3100E14S-4PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-4PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-4PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions1
Shell Size - Insert14S-4
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-4PBF80-05
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-4PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-4PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-4PBF80-05
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 10MSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 50W datasheet.pdf