ITT Cannon, LLC CA3100E14S-4PBF80-09
CA3100E14S-4PBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-4PBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-4PBF80-09.pdf
Availability of CA3100E14S-4PBF80-09
QUANTITY
CA3100E14S-4PBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-4PBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-4PBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions1
Shell Size - Insert14S-4
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-4PBF80-09
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-4PBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-4PBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-4PBF80-09
IC 28 T1/E1 MAPPER 352BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP 47F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 12KV NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf