ITT Cannon, LLC CA3100E14S-6SB05-06
CA3100E14S-6SB05-06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-6SB05-06
Brief Description
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-6SB05-06.pdf
Availability of CA3100E14S-6SB05-06
QUANTITY
CA3100E14S-6SB05-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-6SB05-06
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-6SB05-06
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-6SB05-06
Related LinksCA3100E14, CA3100E14S-6SB05-06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-6SB05-06 Details Description
Related parts for CA3100E14S-6SB05-06
RES SMD 825 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SIDACTOR 2CH 220/440V 250A TO220 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SW DIP PIANO SEALED 2POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
DIODE 8A 50V INLINE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 10V SMD datasheet.pdf