ITT Cannon, LLC CA3100E14S-7SBF80-08
CA3100E14S-7SBF80-08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-7SBF80-08
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-7SBF80-08.pdf
Availability of CA3100E14S-7SBF80-08
QUANTITY
CA3100E14S-7SBF80-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-7SBF80-08
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-7SBF80-08
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-7SBF80-08
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-7SBF80-08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-7SBF80-08 Details Description
Related parts for CA3100E14S-7SBF80-08
Connector Receptacle 88 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 10A 3PH SPM27-JA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
2.0 WTW PANEL MOUNT WAFER ASSY datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V CH 0805 datasheet.pdf