ITT Cannon, LLC CA3100E18-22PWBF80-05
CA3100E18-22PWBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E18-22PWBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E18-22PWBF80-05.pdf
Availability of CA3100E18-22PWBF80-05
QUANTITY
CA3100E18-22PWBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E18-22PWBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E18-22PWBF80-05
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert18-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E18-22PWBF80-05
Related LinksCA3100E18-, CA3100E18-22PWBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E18-22PWBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E18-22PWBF80-05
CONN HEADER VERT 4POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
TAGS MARKER 5/3.5 #81-90 500/PK datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 340A SOT-227B datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 5POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf