ITT Cannon, LLC CA3100E20A48SB15
CA3100E20A48SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E20A48SB15
Brief Description
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E20A48SB15.pdf
Availability of CA3100E20A48SB15
QUANTITY
CA3100E20A48SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E20A48SB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E20A48SB15
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert20-A48
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E20A48SB15
Related LinksCA3100E2, CA3100E20A48SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E20A48SB15 Details Description
Related parts for CA3100E20A48SB15
DIODE GEN PURP 100V 12A DO203AA datasheet.pdf
IC MCU PROG 256KB 5V 90NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 54 POS .137 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG .156 WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN BIPOLAR SIGE datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS GOLD SMD datasheet.pdf