ITT Cannon, LLC CA3100E22-14SBF80-05F0
CA3100E22-14SBF80-05F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-14SBF80-05F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 19POS
Datasheet Download
CA3100E22-14SBF80-05F0.pdf
Availability of CA3100E22-14SBF80-05F0
QUANTITY
CA3100E22-14SBF80-05F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-14SBF80-05F0
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-14SBF80-05F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-14SBF80-05F0
Related LinksCA3100E22-1, CA3100E22-14SBF80-05F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-14SBF80-05F0 Details Description
Related parts for CA3100E22-14SBF80-05F0
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 15K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED 2X5MM RECT BICOLOR FORMED datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
TOOL BENCH MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf