ITT Cannon, LLC CA3100E22-19PB15
CA3100E22-19PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-19PB15
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E22-19PB15.pdf
Availability of CA3100E22-19PB15
QUANTITY
CA3100E22-19PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-19PB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-19PB15
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-19PB15
Related LinksCA3100E2, CA3100E22-19PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-19PB15 Details Description
Related parts for CA3100E22-19PB15
IC MCU 8BIT 768B OTP 8SOIJ datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP DUAL 24-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 75MA 13 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/B WF datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf