ITT Cannon, LLC CA3100E22-23SB13
CA3100E22-23SB13 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-23SB13
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E22-23SB13.pdf
Availability of CA3100E22-23SB13
QUANTITY
CA3100E22-23SB13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-23SB13
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-23SB13
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange; Through Hole
TerminationSolder
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-23SB13
Related LinksCA3100E2, CA3100E22-23SB13 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-23SB13 Details Description
Related parts for CA3100E22-23SB13
MOSFET N-CH 800V 3.9A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 6P 100MM datasheet.pdf
WIHUBB ARTICULAT ANTENNA DIPOLE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf