ITT Cannon, LLC CA3100E24-5PB05-15F0
CA3100E24-5PB05-15F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E24-5PB05-15F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 16POS
Datasheet Download
CA3100E24-5PB05-15F0.pdf
Availability of CA3100E24-5PB05-15F0
QUANTITY
CA3100E24-5PB05-15F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E24-5PB05-15F0
Internal Part NumberEIS-CA3100E24-5PB05-15F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions16
Shell Size - Insert24-5
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E24-5PB05-15F0
Related LinksCA3100E24-, CA3100E24-5PB05-15F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E24-5PB05-15F0 Details Description
Related parts for CA3100E24-5PB05-15F0
IC OPAMP CHOPPER 400KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf
CLAMP BEAM 9/16"-3/4" FLANGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf