ITT Cannon, LLC CA3100E28-12PBF80
CA3100E28-12PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-12PBF80
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E28-12PBF80.pdf
Availability of CA3100E28-12PBF80
QUANTITY
CA3100E28-12PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-12PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-12PBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-12PBF80
Related LinksCA3100E2, CA3100E28-12PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-12PBF80 Details Description
Related parts for CA3100E28-12PBF80
DESIGNATION STRIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP GOLD 10CKT datasheet.pdf
RES 281.07K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENS PHOTO 70-300MM 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CONN HDR 40POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 10DFN datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 27.1200MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SOD923 datasheet.pdf