ITT Cannon, LLC CA3100E28-12SWBF80
CA3100E28-12SWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-12SWBF80
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E28-12SWBF80.pdf
Availability of CA3100E28-12SWBF80
QUANTITY
CA3100E28-12SWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-12SWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-12SWBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-12SWBF80
Related LinksCA3100E28, CA3100E28-12SWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-12SWBF80 Details Description
Related parts for CA3100E28-12SWBF80
SWITCH SUBMINI SPDT 5A PIN PLNGR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 8A ITO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
D4N-412H datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 90MA 16 OHM SMD datasheet.pdf